Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Paryski Sylwester 2017-2018

Noc sylwestrowa w Paryżu

Niezapomnianego i hucznego Sylwestra z powodzeniem spędzić możemy w jednej z europejskich stolic. Na tę wyjątkową noc w roku polecamy w szczególności podróż do Paryża, miasta artystów, ożywającego każdego roku za sprawą tłumów zagranicznych turystów.

Jak się okazuje, sylwestrowy wyjazd do Paryża nie jest obecnie tak kosztowny jak jeszcze kilka lat temu. Biura podróży rok rocznie oferują kilkudniowe wycieczki, za które zapłacimy około 1500-2000 złotych. Jednakże, pragnąc nieco zmniejszyć takie koszta, proponujemy Państwu podróż do Paryża na własną rękę, wycieczkowym autokarem lub samochodem.

Planując spędzenie tegorocznego Sylwestra w gronie najbliższych i przyjaciół, z powodzeniem możecie Państwo odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg w jednym z paryskich hosteli studenckich, gdzie za noc zapłacicie kilkanaście euro. Warto jednakże pamiętać, iż bardziej ekskluzywne hotele i pensjonaty będą w sezonie noworocznym o wiele droższe, dlatego też sugerujemy wybieranie nieco bardziej oddalonych od centrum miasta lokalizacji.

Niewielkim kosztem można tutaj będzie również zasmakować w lokalnej kuchni oraz uczestniczyć w masowych imprezach, organizowanych rok rocznie z okazji witania Nowego Roku. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się paryskie koncerty i kabarety, przyciągające w noc sylwestrową tłumy żądnych wrażeń i emocji międzynarodowych turystów. Z powodzeniem możemy również wziąć udział w plenerowych imprezach, organizowanych nierzadko na miejskich placach, w parkach czy wprost na ulicach.

Planując odwiedzenia Paryża podczas świątecznej przerwy lub ferii noworocznych, polecamy odwiedzenie tutejszych zabytków. Obowiązkowymi pozycjami na mapie każdego szanującego się turysty, powinny więc być przede wszystkim:
* Wieża Eiffla,
* Katedra Notre-Dame,
* Łuk Triumfalny, upamiętniający najważniejsze zwycięstwa Francji,
* Panteon,
* Wzgórze Montmartre wraz z tutejszymi galeriami sztuki, kabaretami i teatrami,
* Muzeum Luwr z najznamienitszymi dziełami europejskiej sztuki,
* Muzeum Centre Georger Pompidou ze zbiorami sztuki współczesnej,
* muzeum etnologiczne Musee  du quai Branly, posiadające zbiory wytworów cywilizacji z Oceanii, Afryki, Azji oraz obu Ameryk.

Studencki wyjazd na Sylwestra do najpiękniejszego miasta świata, Paryża możemy również uświetnić noworocznym spacerem po najbardziej malowniczych i urokliwych zakątkach miasta, takich jak choćby Aleja Pól Elizejskich, Placu de la Bastille, Montparnasse czy Le Marais. Planując rodzinny urlop w Paryżu warto wybrać się także do Disneylandu oraz wspaniałych Ogrodów Tuileries.