Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwestrowy urlop w Alpach 2017-2018

W Alpach francuskich lub austriackich

Amatorom zimowych sportów polecamy świąteczno-sylwestrowy wyjazd w malownicze zakątki francuskich i austriackich Alp, gdzie obok jazdy na nartach można również zapoznać się z lokalnymi tradycjami oraz uczestniczyć w noworocznych imprezach.

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie sylwestrowego urlopu w jednym z turystycznych kurortów w Alpach. Jak się okazuje, alternatywa zagranicznego wyjazdu nie jest dziś już tak kosztowna jak jeszcze kilka lat temu, nie dziwi zatem fakt popularności francuskich czy austriackich Alp wśród międzynarodowych turystów.

Przyjazd tutaj polecamy w szczególności osobom, pragnącym spędzić kilka dni na świeżym powietrzu oraz amatorom zimowych sportów – nart lub jazdy na desce. Po całodniowej aktywności na stoku można będzie tutaj również pozwiedzać, wybrać się na relaksujący spacer po malowniczych zakątkach oraz zasmakować w lokalnej kuchni.

Co więcej, nierzadko w najważniejszych ośrodkach turystycznych z okazji Sylwestra organizowanych jest także mnóstwo ciekawych imprez, w których z powodzeniem możemy wziąć udział. W Nowy Rok z kolei śmiało możemy wybrać się na kulig, wraz z zagranicznymi, żądnymi wrażeń turystami z całego świata.

Do większości kurortów z powodzeniem dojdziemy na własną rękę, zarówno samochodem jak i wycieczkowym autokarem. Zamiast więc bookować nierzadko zbyt drogie wycieczki w Alpy, warto samodzielnie zaplanować trasę i zakwaterować się w tutejszych hostelach i pensjonatach. Przed wyjazdem w urokliwe Alpy, szczególnie zimą, która nierzadko bywa tutaj bardzo surowa należy starannie spakować najpotrzebniejszy sprzęt oraz ciepłą odzież. Należy także pamiętać, iż temperatury u podnóży gór zawsze będą o kilka stopni wyższe niż na szczycie, dlatego zabierzcie Państwo ze sobą dodatkową parę grubych spodni i swetrów.

Ze względu na często zmieniającą się w górach pogodę odradzamy wyjścia w góry na własną rękę. Bezpieczniej będzie wybrać się na szlak wraz ze zorganizowaną grupą i przewodnikiem, który nie tylko pokaże nam najwspanialsze widoki, ale również zapewni niezbędną pomoc przedmedyczną. Planując sylwestrowy lub świąteczny wyjazd w góry pamiętajmy, ze najważniejsze jest przede wszystkim nasze bezpieczeństwo, dlatego też stosujmy się do zakazów wyjść na szlak i nie zbaczajmy z wytyczonych ścieżek.