Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wyjazd do Pragi na Sylwestra 2017-2018

Tani Sylwester w Pradze

Amatorom tanich wojaży zagranicznych polecamy na okazję Sylwestra wyjazd do malowniczej, zabytkowej i urzekającej stolicy Czech, Pragi.

Jak się okazuje, Praga to wymarzone miejsce do spędzenia zarówno rodzinnego, romantycznego lub nawet studenckiego Sylwestra. Zarówno za nocleg, wyżywienie jak i uczestnictwo w miejscowych rozrywkach nie zapłacimy wiele, dlatego też polecamy przyjazd tutaj wszystkim tym, którzy pragną tegorocznego Sylwestra spędzić w ciekawym miejscu za rozsądne pieniądze.

Średnio za wygodny hostel w centrum czeskiej stolicy zapłacimy równowartość kilkunastu złotych. Należy jednak pamiętać, iż w okresie świątecznym i noworocznym ceny mogą zostać nieco zawyżone, nie powinny jednak przekroczyć kwoty około 30-40 złotych za noc. Również uczestnictwo w sylwestrowych imprezach nie będzie w Pradze zbyt kosztowne, ponieważ tutejsze ceny porównać można śmiało z polskimi.

Będąc podczas sylwestrowego urlopu w Pradze warto więc nie tylko wybrać się na huczną imprezę czy dyskotekę, ale również spróbować specjałów miejscowej kuchni oraz zwiedzić najważniejsze miejsca i historyczne zabytki. Decydując się na przyjazd tutaj na własną rękę, samochodem lub zorganizowaną busem, powinni Państwo wiedzieć, gdzie najlepiej wybrać się na noworoczny spacer. Poniżej przedstawiamy więc listę miejsc, obowiązkowo wartych zobaczenia w urokliwej stolicy Czech.

* Hradczany to dawna dzielnica królewska Pragi, mieszcząca się na zachodnim brzegu Wełtawy. Po przejściu przez Most Karola polecamy obejrzenie tutejszej Katedry świętego Wita, zbudowanej w stylu gotyckim oraz pomniejszych kościołów.
* Stare Miasto to propozycja dla amatorów relaksujących spacerów po pięknych zakątkach historycznego miasta. Można tutaj zwiedzić reprezentacyjny Rynek wraz z monumentalnym Ratuszem, Uniwersytet Karola, powstały w 1348 roku oraz dawne jezuickie kolegium – Clementinum.
* Galeria Narodowa, w której wielbiciele sztuki odnajdą najwspanialsze dzieła współczesne, jak i pochodzące z Azji czy dalekiego, egzotycznego Orientu. Wiele dzieł i eksponatów znajduje się również w praskich pałacach – Kinskich, Schwarzenbergów i Sternbergów.
* Tańczący dom to awangardowy budynek, powstały w 1996 roku, którego kształt porównać można do tańczącej dynamicznie pary. Zaprojektowany został przez V. Milunica i F. Gehryego.

Będąc w Pradze podczas Sylwestra warto również wybrać się do tutejszego Teatru Narodowego lub w Nowy Rok zafundować sobie relaksujący spacer po tutejszych ogrodach botanicznych, obfitujących w najciekawsze gatunki drzew i krzewów.