Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Noc sylwestrowa w Grecji 2017-2018

Autokarem do słonecznej Grecji

Zwolennikom okazjonalnych podróży po Europie polecamy z kolei sylwestrową wycieczkę na własną rękę lub z przewodnikiem po malowniczej i urokliwej Grecji.

Z powodzeniem możemy tutaj przyjechać samochodem lub autokarem, jak również wykupić lot tanimi liniami z Warszawy lub Krakowa. Najprostsza, około 2000-kilometrowa droga z Polski do Grecji wiedzie przez terytorium Słowacji lub Republiki Czeskiej, Węgier, Serbii i Macedonii. Osobowym środkiem transportu jej pokonanie zajmuje około 24 godzin. Śmiało możemy więc przyjechać do Grecji na własną rękę, robiąc po drodze kilka przystanków, na przykład w bardziej atrakcyjnych turystycznie miastach lub stolicach powyższych państw.

Położona w południowej części Półwyspu Bałkańskiego Grecja, graniczy ze wspomnianą już Macedonią oraz Albanią, Bułgarią i Turcją. Państwo to obejmuje obszar około 130 tysięcy kilometrów kwadratowych, w którego skład wchodzi zarówno część kontynentalna jak i mnóstwo niewielkich wysepek, rozrzuconych po Morzach Egejskim i Jońskim. Bez wątpienia wartymi odwiedzenia są największe greckie wyspy, takie jak oczywiście Kreta, Eubea, Rodos, Samos czy Naksos.

Jak zapewne doskonale Państwo wiedzą, Grecja obfituje w szereg znamienitych, unikalnych na skalę światową zabytków, dokumentujących długą i burzliwą historię tego kraju. To tutaj przecież narodziła się filozofia, demokracja, idea Igrzysk Olimpijskich oraz większość znanych nam dzisiaj nauk. Grecja od wieków była także niezwykle ważnym ośrodkiem kultury i sztuki. Stąd wywodzi się teatr, literatura oraz mnóstwo znamienitych dzieł architektonicznych, rzeźbiarskich i malarskich.

Wybierając się więc na Sylwestra do Grecji, którego spędzić można będzie zarówno w najważniejszych ośrodkach turystycznych w stolicy kraju lub mniejszych miejscowościach, jak i na świeżym powietrzu, podczas szampańskiej zabawy na plaży, warto nie tylko zasmakować w tradycyjnych kulinariach, ale również odwiedzić najciekawsze zakątki, bogate w zabytki.

W Grecji wartymi odwiedzenia będą więc w szczególności miejsca takie jak:
* Akropol Ateński, czyli wydzielona część miasta z zabytkowymi pałacami, monumentalnymi świątyniami oraz cytadelami, stanowiącymi w starożytności funkcje obronne. W Atenach na Akropolu znajduje się między innymi słynny i niezwykle piękny Partenon, świątynia Ateny z rzeźbami wykonanymi przez Fidiasza.
* Delfy, miasto znajdujące się niedaleko Termopilów w bliskiej odległości od Zatoki Korynckiej. W starożytności mieściła się tutaj słynna, odwiedzana przez wielu władców wyrocznia Apollina.
* Olimp to z kolei malownicze pasmo górskie, znajdujące się w północno-wschodniej części Grecji. Obecnie mieści się tutaj park narodowy, którego odwiedzenie proponujemy przede wszystkim amatorom zapierających dech w piersiach widoków.