Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwester w Egipcie 2017-2018

Egzotyczne wycieczki do Egiptu

Bez wątpienia jedną z atrakcyjniejszych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra za granicą będzie wycieczka do słonecznego Egiptu.

Obecnie wiele biur podróży proponuje swoim klientom kilkudniowy, niezbyt kosztowny wyjazd do Egiptu, podczas którego amatorzy wrażeń i turystycznych atrakcji będą mieli okazję nie tylko zwiedzić najważniejsze zabytki tego kraju, ale również zapoznać się z lokalnymi tradycjami noworocznymi oraz uczestniczyć w szampańskiej zabawie na plaży lub imprezach, dyskotekach i koncertach, organizowanych w klubach i restauracjach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. Wszystkim zainteresowanym egzotyczną, sylwestrową wyprawą do malowniczego kraju nad Nilem podpowiadamy, jakie propozycje rok rocznie szykują dla nas rodzime biura podróży, oferujące zakwaterowanie w najlepszych hotelach oraz szereg towarzyszących zwiedzaniu atrakcji.

Podczas większości sylwestrowych, zorganizowanych wyjazdów do Egiptu, uczestniczący w nich turyści mają okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki tego malowniczego kraju. Zwiedzanie z przewodnikiem zazwyczaj rozpoczyna się pierwszego dnia, już w kilka godzin po przylocie do Egiptu. Planując więc niezapomniany wyjazd na Sylwestra do kraju położonego nad Nilem, warto przed północą 31 grudnia koniecznie zobaczyć miejsca takie jak:

PIRAMIDY W GIZIE, leżące na zachód od Kairu i kryjące wewnątrz grobowce dawnych faraonów – Chefrena i Mykerynosa. Podczas zwiedzania warto również przyjrzeć się ogromnemu posągowi Sfinksa, strzegącego tych tajemniczych budowli od przeszło 5 tysiącleci.

MONUMENTALNE ŚWIĄTYNIE W KARNAKU to ogromny kompleks budowli sakralnych, leżący około 2 kilometrów od Luksoru. Bezapelacyjnie wartymi odwiedzania są tu w szczególności świątynie Amona, aleja sfinksów oraz zabytkowe pylony, kaplice i wysokie na kilkadziesiąt metrów obeliski.

DOLINA KRÓLÓW to z kolei miejsce wiecznego spoczynku wielu najważniejszych władców starożytnego Egiptu. W ciągnących się na zachodnim brzegu Nilu masywach skalnych znajduje się obecnie szereg udostępnionych do zwiedzania krypt i grobowców, nierzadko ciekawie zdobionych i bogato dekorowanych.

Wartymi odwiedzenia podczas weekendowego czy sylwestrowego pobytu w Egipcie, są również tutejsze galerie i muzea, z których większość znajduje się w stolicy kraju – Kairze. Ze swojej strony zachęcamy w szczególności do odwiedzenia słynnego Muzeum Egipskiego, w którym znajdują się nie tylko najważniejsze zabytki tutejszej architektury, ale również niezwykle cenne i unikalne na skalę światową mumie, ogromne posągi oraz skarby odnalezione w grobowcu Tutenchamona.

Planując dłuższy pobyt w Egipcie, na przykład cały świąteczno-noworoczny urlop, warto też wybrać się do tutejszych oaz, z których bez wątpienia najpopularniejszą wśród turystów jest Siwa, znajdująca się na Saharze. Z kolei amatorom nurkowania polecamy wycieczkę nad Morze Czerwone, gdzie podziwiać można ogromna rafę koralową.