Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Impreza sylwestrowa w Tunezji 2017-2018

Pogoda i ceny w Tunezji

Obecnie dużą popularnością wśród zagranicznych turystów, szczególnie w okresie noworocznym cieszy się nie tylko słoneczny Egipt, ale również afrykańska Tunezja, oferująca mnóstwo atrakcji i wrażeń swoim gościom.

Tunezja, bo o niej w tym artykule będzie mowa, to niewielki kraj położony nad Morzem Śródziemnym i sąsiadujący z Libią orz Algierią. Stolicą Tunezji jest Tunis, będący obok Safakisu, Kabisu i Susy najważniejszym ośrodkiem turystycznym kraju.

Ze względu na swoje położenie Tunezja wydaje się być doskonałym miejscem na spędzenie jesiennych i zimowych miesięcy. Nie dziwi zatem fakt największej popularności wycieczek do tego kraju, szczególnie w okresie od października do lutego. W sezonie letnim temperatury w Tunezji przekraczają nierzadko nawet 33 stopnie Celsjusza, a to za sprawą wiejących od Sahary porywistych i gorących wiatrów.

Przyjemniejsze temperatury, sięgające najczęściej około 22-25 stopni panują tutaj w okresie jesienno-zimowym. W północnej części kraju, na wybrzeżu Morza Śródziemnego w styczniu i lutym temperatura może jednak spadać do około 15 stopni Celsjusza, jednakże na bardziej suchym i równinnym południu będzie tym rejonie o kilka stopni cieplej.

Ogólnie, klimat Tunezji uznać można za śródziemnomorski i podzwrotnikowy, dlatego też polecamy przyjazd tutaj, w szczególności zwolennikom spędzania urlopu w ciepłych krajach. Lazurowe morze i szerokie plaże sprzyjają bowiem całorocznemu wypoczynkowi, szczególnie w stolicy kraju, obfitującej w różnorodne atrakcje turystyczne.

Sylwestrową podróż do Tunezji polecamy jednak nie tylko ze względu na przyjazne temperatury. Kraj ten okazuje się bowiem stosunkowo tanią alternatywą dla droższych wojaży na egzotyczne wyspy, takie jak choćby malownicza Kuba czy rajska Teneryfa.

Tutejszą walutą jest dinar tunezyjski (TND), którego nabycie możliwe jest wyłącznie na terenie Tunezji. Warto pamiętać, iż transport waluty przez granice Tunezji jest nielegalny, dlatego też polecamy bezpośrednie wymiany w tutejszych kantorach, obsługujących transakcje w euro lub dolarach. Planując większe zakupy w Tunezji, szczególnie na targowiskach, należy mieć na uwadze fakt, iż ceny nierzadko bywają tu wygórowane. Powszechną praktyką w Tunezji jest jednak targowanie się, dzięki czemu ceny można zbijać z niemal astronomicznych – do bardzo korzystnych. Z kolei w sklepach za podstawowe produkty zapłacimy mniej więcej tyle samo ile w Polsce, chociaż w sezonie turystycznym ceny mogą być nieco zawyżane.