Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwester na Teneryfie 2017-2018

Na Karaibach, Teneryfie, Kubie

Amatorom zagranicznych wojaży w okresie noworocznym polecamy nie tylko wyjazd do państw europejskich, ale również ekscytującą podróż na egzotyczne Karaiby lub malowniczą Kubę.

Jak się okazuje, obecnie wiele osób decyduje się na sylwestrowy wyjazd w bardziej egzotyczne zakątki świata. Zamiast europejskich stolic, takich jak romantyczny Paryż, Wiedeń czy wspaniała Praga, Polacy coraz chętniej wykupują zorganizowane wycieczki na Wyspy Karaibskie, Kubę lub hiszpańską Teneryfę. Aby więc przybliżyć Państwu specyfikę tych miejsc, opowiemy o nich szczegółowo w dalszej części artykułu.

KARAIBY to szereg malowniczych, niewielkich wysp, znajdujących się pomiędzy Ameryką Północną a Południową. W ich skład wchodzą między innymi Bahamy, Kajmany i Antyle. Ze względu na znaczną egzotykę tego zakątka świata, polecamy przyjazd tutaj szczególnie na kilkunastodniowy, sylwestrowo-noworoczny lub świąteczny urlop, podczas którego będziecie Państwo mieli okazję zapoznania się z lokalnym tradycjami, regionalną kuchnią oraz szeregiem atrakcji turystycznych. Z powodzeniem można będzie tutaj zanurkować, podziwiając piękno podwodnego świata, nauczyć się surfowania na desce lub spędzić niezapomnianego Sylwestra na plaży. Ze swojej strony polecamy w szczególności zaplanowanie wyjazdu na Dominikanę, Martynikę lub Jamajkę, gdzie na amatorów egzotycznych wojaży czekają nie lada atrakcje i zapierające dech w piersiach krajobrazy.

KUBA to państwo znajdujące się na obszarze Wysp Karaibskich, chociaż w jego skład oprócz wyspy Kuby wchodzą również pomniejsze wysepki, stanowiące wymarzone miejsce do spędzenia romantycznego Sylwestra we dwoje. Obok stolicy kraju, Hawany, ważnymi ośrodkami turystycznymi są na Kubie również miasta Holgiun, Santa Clara oraz Santiago de Cuba. Kuba z pewnością okaże się trafioną propozycją na kilkudniowy urlop, szczególnie jeśli jesteście Państwo amatorami nurkowania czy surfingu. Również wielbiciele pieszych wędrówek znajdą tutaj szereg atrakcji, ponieważ południowo-zachodnia część wyspy zajmowana jest przez wapienny masyw Sierra de los Organos oraz Sierra Maestra. W ciągu całego roku panuje tutaj przyjemny, podzwrotnikowy klimat, natomiast w okresie jesienno-zimowym temperatury sięgają zazwyczaj około 25 stopni Celsjusza.

TENERYFA to atlantycka wyspa, wchodząca w skład Wysp Kanaryjskich, należąca do Hiszpanii i znajdująca się niedaleko od północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Stolicą Teneryfy jest miasto Santa Cruz, obfitujące w szereg atrakcji turystycznych, zaś walutą obowiązują jest międzynarodowe euro. Odwiedzając Teneryfę podczas sylwestrowego urlopu warto zobaczyć tutejsze obiekty, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takie jak zabytkowe miasto La Laguna oraz wulkan Teide.